4 کتاب حروف الفبا برای آموزش به کودکان رایگان

در این پست سایت اسباب بازی جو می خواهیم به شما 4 کتاب حروف الفبا برای آموزش به کودکان را معرفی کنیم که شما می توانید بصورت رایگان آن را دانلود و استفاده کنید. بسیاری از پدر و مادر ها الان قبل از اینکه فرزند خود را به پیش دبستانی بفرستند می خواهند حروف الفبا و یکسری آموزش های پایه را که کودکان در کلاس اول باید یاد بگیرند را به آن آموزش دهند تا آن ها آماده تر وارد مدرسه شوند. بچه ها در سن سه تا چهار سالگی قدرت یادگیری بسیار بالایی دارند و بعضی اوقات پدر و مادر ها از این موضوع شگفت زده می شوند و در تحقیقاتی که انجام شده این موضوع ثابت شده که بچه ها در سن پایین قدرت بالای استفاده از مغز خود دارند و شاید این بهترین فرصت برای یادگیری بچه ها است. ما در اینجا تلاش کردیم چند تا از منابع رایگانی که می تواند به شما کمک کند تا به فرزندان خود حروف الفبا را آموزش دهید برای شما جمع آوری و برای دانلود قرار دادیم. همچنین در پایان یک کتاب غیررایگان را برای شما با قیمت مناسب قرار دادیم که می توانید آن را بصورت آنلاین از فروشگاه دیجی کالا خریداری کنید.

1- کتاب آموزش حروف الفبا با داستان

اولین کتابی که در این پست به شما معرفی می کنم یک کتاب آموزشی برای بچه ها با سبک داستان گویی است. این کتاب به کمک شخصیت سازی حروف الفبا در داستان به بچه ها حروف الفبا را یاد می دهد. بچه هایی که با دقت به داستان های شما گوش می دهند این کتاب یکی از بهترین گزینه ها برای آن ها است. یک نمونه مثال از کتاب را در ادامه برای شما قرار میدم که حرف ی را در قالب داستانی کوتاه آموزش می دهد.

ی می خواست تویِ مسابقه یِ نقّاشی شرکت کند. او دریـا را خـیـلی دوست داشت به همین خاطر وسایِـل
نقّاشی اَش را برداشت و رفت کنار دریـا. دریـا آرام و آبی بود.
ی یِـک نقّاشی بسـیـار زیبا از دریایِ آبی و پرنده هایِ سفید کشید. بعد هم رویِ شن هایِ ساحل
نشست و یـک اِستکان چای خورد. چند روز بعد اسم برنده هایِ مسابقه را اِعالم کردند.
ی در مسابقه نفر اوّل شده بود!

2- کتاب قدیمی و اصیل آموزش الفبا فارسی

حتما این مسئله که مدرک ابتدایی قدیمی مثل دیپلم الان هست را بار ها شنیده اید و این مسئله بخاطر پربار بودن کتاب درسی قدیمی است و ما برای شما کتابی قدیمی که برای آموزش الفبا به بچه ها استفاده می شد را در شماره دو این پست قرار دادیم. این کتاب مربوط به 81 سال پیش است و خواندن آن شاید بیشتر از بچه ها برای خود پدر و مادر های الان جالب باشد که بدانند محتوا قدیمی آموزشی چگونه بوده است و چگونه پدر بزرگ و مادر بزرگ های آن ها حروف الفبا را یاد گرفتند. نمونه یکی از صفحات این  کتاب را در ادامه برای شما منتشر می کنیم که ببینید این کتاب چه محتوا و طراحی زیبایی دارد.

3- آموزش الفبا به کودکان pdf

در شماره سه یکی از جذاب ترین کتاب های رایگان آموزش الفبا به کودکان را برای شما قرار خواهیم داد.  کتابی با طراحی بسیار زیبا و ساده که برای بچه های کوچک بسیار مناسب است. و توسط علی جدیدی و فاطمه درانی تهیه شده است که شما با استفاده از آن می توانید به راحتی به فرزندان خود الفبا را آموزش دهید. در ادامه یکی از صفحات این کتاب پی دی اف را مشاهده می کنید و بعد با کلیک روی دکمه دانلود با لینک مستقیم می توانید کتاب را ذخیره و استفاده کنید.

آموزش الفبا به کودکان pdf

4- آموزش الفبا با نقاشی کودکان

از دیگر روش های جالب و کاربردی آموزش الفبا به کودکان از طریق نقاشی است، نقاشی یکی از کار هایی است که بچه ها آن را خیلی دوست دارند و با نقاشی کشیدن ساعت ها سرگرم می شوند و اگر در کنار سرگرم شدند از این کار یک چیزی هم یاد بگیرند که عالی تر هم هست، و این کتاب  آن آموزش را به شما هدیه می دهد البته نیاز است که آن را پرینت بگیرد تا بچه های بتوانند آن را رنگ کنند البته بچه ها می توانند با استفاده از تبلت عکس های داخل کتاب را رنگ آمیزی کنند و برنامه های کاربردی زیادی اجازه این کار به بچه ها می دهد. این دیگر به شما بستگی دارد که دوست دارید کتاب را پرینت بگیرد یا اینکه بطور دیجیتال از آن استفاده کنید مهم تر از همه نظر بچه ها است که کدام روش را بیشتر دوست دارند. یک صفحه از این کتاب جذاب را در زیر می توانید مشاهده کنید و سپس اقدام به دانلود آن کنید.

آموزش الفبا با نقاشی کودکان

5- کتاب آموزش الفبا به کودکان جدید نسخه چاپی (غیررایگان)

همانطور که قول داده بودیم در انتها یک کتاب غیررایگان و بسیار مفید درباره آموزش حروف الفبا به بچه ها را برای شما منتشر کردیم. کتاب مصور «آموزش الفبای فارسی» نوشته خویشتن دار لنگرودی با تصاویری از «محمدحسن معماری» تدوین شده است. این کتاب مجموعه‌ای است از تدریس الفبای فارسی که طبق روش تدریس در آموزش و پرورش با سرگرمی به صورت شعر در اختیار کودکان قرار گرفته است. نویسنده سعی داشته برای آموزش حروف الفبا به کودکان شیوه ای کارآمد ارائه دهد، از‌این‌رو از شعر و کلام آهنگین استفاده کرده است. کتاب حاضر را انتشارات «قدیانی» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است. در ادامه می توانید نظرات خریداران این کتاب را بخوانید و سپس برای خرید روی دکمه زیر کلیک کنید و از طریق دیجی کالا بصورت آنلاین و با 20 درصد تخفیف آن را خریداری کنید.

کتاب حروف الفبا

نظرات خریداران کتاب آموزش الفبا فارسی به کودکان نسخه چاپی

در پایان امیدواریم که معرفی 1+4 کتاب این پست مورد توجه شما قرار گرفته باشد. این کتاب های کمک آموزشی می توانند کودکان بیشتر علاقمند به یادگیری کنند مخصوص در سن پایین خرید و هدیه دادن کتاب به کودکان می تواند باعث شود در بزرگسالی بیشتر علاقه به خواندن کتاب داشته باشند. شما با در دست گرفتن کتاب و خواندن آن می توانید کودکان خود را هم به این کار سوق دهید. اگر شما تجربه استفاده از هرکدام از کتاب های بالا داشتید حتما در قسمت دیدگاه سایت ما نظرات خود را بنویسید.

پست پیشنهادی برای شما :  طریقه استفاده از تلمبه بادکنک + ویدیو