با شروع فصل تحصیل بچه هایی که به سن مدرسه نرسیدن به مهد کودک میروند و از نگرانی های بزرگ پدر و مادر ها در زمان مهد کودک و حتی دوران مدرسه تغذیه بچه ها است. متاسفانه در بخش تغذیه مهد کودک و مدارس کشورمان دچار ضعف های بزرگی هستند در حدی که به سختی می توانند تغذیه ای سالمی حتی در مواقع ضرروی در آن ها پیدا کرد برای همین بهترین اقدام برای حل این مشکل تهیه تغذیه بچه ها از خانه است. خوشبختانه در بسیاری از مهد کودک ها خانواده باید تغذیه را حتما برای بچه ها آماده کنند تا آن ها با خود ببرند چون امکان دارد در محل مهد کودک آن ها بوفه تغذیه وجود نداشته باشد یا خرید برای بچه ها کوچک تر سخت باشد. حال در این پست سایت اسباب بازی جو ما میخواهیم به شما طرز تهیه 6 لقمه برای مهد کودک بچه ها را آموزش دهیم که شما با ایده گرفتن از این پنج مدل لقمه می توانید کلی لقمه های سالم دیگر هم آماده کنید.

لقمه ژاپنی برای مهد کودک و مدرسه کودکان

اگر دنبال تنوع و یک لقمه جدید و بسیار خوشمزه برای بچه ها هستید پس این دستور تهیه لقمه ژاپنی را حتما دانلود کنید. شما برای درست کردن این لقمه سالم ژاپنی فقط نیاز به تخم مرغ آبپز، پیازچه، کره، نان تست و سس دارید و زمان تهیه کردن این لقمه هم بسیار کوتاه است و شما می توانید از نان ها دیگر هم استفاده کنید تا تنوع برای بچه ها ایجاد شود در ادامه ویدیو تهیه این لقمه را تماشا می کنید.

اگر دستور تهیه این لقمه برای مهد کودک و مدرسه بچه ها را دوست داشتید حتما برای ما در بخش کامنت ها بنویسید تا از این دست لقمه های جدید بیشتر معرفی می کنیم.

فیلم تهیه 3 لقمه مخصوص مدرسه

چند نوع لقمه برای مدرسه ، در بخش دوم این پست کمی ویژه تر به بحث لقمه های مخصوص مدرسه می پردازیم و با لقمه جدیدتری نیز آشنا می شویم. در این ویدیو شما با طرز تهیه 3 ساندویچ بسیار خوشمزه برای مهد کودک و مدرسه بچه ها آشنا می شوید. و نکته خاصی دیگری وجود ندارد و در ویدیو بطور کامل به همه مراحل تهیه اشاره شده است و شما با یک یا دوبار تماشا کردن این ویدیو می توانید درست کردن هر سه لقمه را یاد بگیرد و به راحتی درست کنید.

طرز تهیه انواع لقمه برای مدرسه

برای این که اشتباهی هنگام تهیه سه لقمه بالا انجام ندهدید حتما پیشنهاد می کنم یکبار دیگر ویدیو را تماشا کنید چون نکات کلیدی برای بار اول به چشم نمی آید و حتما با یکی دو بار مراحل تهیه را تماشا کرد تا بدون اشتباه این لقمه ها را درست کنید.

ساندویچ مدرسه ویژه به تهیه سامان گلریز

اگر دنبال یک ساندویچ سالم و خوشمزه هستید پیشنهاد بعدی ما ساندویچ سبزیجات است که سامان گلریز آن را در برنامه بهونه معرفی و آموزش داده است.

اگر این ساندویچ را درست کردید و بچه ها دوست داشتند حتما برای ما در بخش نظرات بنویسید تا سایر والدین هم مشتاق شوند تا این ساندویچ سالم را برای فرزندان خود تهیه کننند.

نان و پنیر ( گردو یا سبزی)

آموزش لقمه برای مدرسه ، یکی از لقمه های قدیمی و معروف ایرانی که پدر و مادر ها برای فرزندان خود آماده می کردند که در مدرسه بخورند نان و پنیر گردو بود. البته با تنوع که الان پنیر ها دارند می توانند ده ها لقمه نان پنیر درست کرد که مزه های متفاوت داشته باشد حال شما با گردو یا سبزی می توانید این لقمه ها خوشمزه تر و پرخاصیت تر کنید. و به عنوان لقمه برای مهد کودک و مدرسه بچه از استفاده کنید.

لقمه برای مهد کودک بچه ها

لقمه ساده برای مدرسه

گفتنی است بهتر است از نان سبوس دار برای لقمه های فرزند خود استفاده کنید. و در بین نان ها سنتی موجود نان سنگک بهترین گزینه می تواند باشد و همچنین بهتر است لقمه ها را کوچک تر بگیرد بجای آن که یک لقمه خیلی بزرگ بگیرید. در ادامه یک لقمه شیرین برای مهد کودک بچه ها به شما معرفی می کنیم.

لقمه کاکائویی برای مدرسه و مهد کودک

بدون شک یکی پرطرفدار ترین خوراکی بین بچه ها شکلات است و کمتر کسی از بچه ها پیدا می شوند که شیرینی و شکلات دوست نداشته باشد این لقمه شکلاتی ویژه آن ها است که بسیار خوشمزه است. طرز تهیه این لقمه هم بسیار ساده است و فقط کافی است یکبار آن را با اندازه های گفته شده در این پست آن را تهیه کنید تا کاملا در درست کردن این لقمه نان شکلاتی استاد شوید.

مواد مورد نیاز برای لقمه نان شکلاتی

پرالین شکلاتی : به مقدار لازم
شکر : 20 گرم
کره (نرم شده): 20 گرم
مایه خمیر: 1 ق چ
تخم مرغ: 1 عدد و زرده تخم مرغ: 1 عدد
روغن مایع: 2 قاشق سوپخوری
آرد : 200 گرم
وانیل: یک هشتم قاشق چایخوری
آب ولرم: یک دوم پیمانه
خامه صبحانه: 1 قاشق چایخوری
نمک: یک چهارم قاشق چایخوری

طرز تهیه لقمه نان شکلاتی

برای شروع کار تهیه این لقمه نان خوشمزه ابتدا یک قاشق چایخوری شکر را به همراه مایه خمیر و یک چهارم پیمانه آب ولرم ترکیب کرده و در دمای خانه قرار دهید تا حجم آن زیاد شود. در ادامه کار آرد، نمک و کره را درون ظرف مورد نظر ریخته مخلوط کنید. بعد تخم مرغ، وانیل، بقیه آب ولرم، بقیه شکر و مایه خمیر (عمل آمده) را به آن اضافه کرده و به وسیله دست حدود 11 دقیقه ورز بدهید تا به شکل خمیر درآید و حالت چسبندگی نداشته باشد. ظرفی را انتخاب کنید بعد آن را با 1 قاشق سوپخوری و روغن مایع چرب کرده و خمیر را درون آن قرار دهید. بعد روی آن را با دستمال مرطوبی پوشانده و به مدت 1 ساعت در دمای محیط  اجازه دهید استراحت کند.

لقمه برای مهد کودک بچه ها

در مرحله بعدی کار تهیه خمیر را به چانه های 50 گرمی تقسیم کرده، سپس با استفاده از وردنه ای هر چانه را به شکل بیضی به طول 16 سانتیمتر باز کنید. بعد یک قاشق چای خوری پرالین شکلاتی بادام زمینی روی آن گذاشته و خمیر را رول کنید و با استفاده از چاقویی شیارهایی روی خمیر ایجاد کنید. خمیر رول شده را در سینی فر که از قبل با بقیه روغن مایع چرب شده، بگذارید و روی آن را با دستمال مرطوبی پوشانده و به مدت نیم ساعت دیگر اجازه دهید استراحت کند. خامه و زرده تخم مرغ را درون ظرفی با هم مخلوط کنید و به وسیله قلم مویی روی خمیر بمالید. سپس سینی فر را در طبقه وسط فر از قبل با 180 درجه سانتی گراد گرم شده، حدود 21 دقیقه بگذارید تا بپزد. بعد لقمه نان شکلاتی شما آماده است و می توانید به عنوان یک میان وعده خوشمزه به فرزند خود دهید که به مهد یا مدرسه ببرد.

گفتنی است 6 نوع ساندویچ خوشمزه در پست لقمه برای مهد کودک بچه ها برای شما منتشر شد که امیدواریم به کمک این پست ایده های خوبی گرفته باشید گفتنی است که تنها فکر تهیه لقمه برای بچه ها نباشید و سعی کنید ظرف های غذایی برای کودکان تهیه کنید و در آن از میوه ها و سایر تنقلات سالم برای بچه ها قرار دهید تا بچه ها به تغذیه سالم از کودکی عادت کنند. بدون شک سوخت یادگیری بهتر بچه ها صبحانه است. پس حتما در کنار تهیه لقمه ها صبحانه را یادتان نرود. پست 6 لقمه برای مهد کودک و مدرسه بچه ها در تاریخ 29 بهمن بروزرسانی شد منتظر

پست پیشنهادی برای شما :  4 کتاب داستان برای کودکان به زبان انگلیسی و فارسی