14 اسم پسر که با ا تمام می شود

در این پست وب سایت توی جو در خدمت شما هستیم با عنوان 14 اسم پسر که با ا تمام می شود اگر شما دنبال نام های پسرانه هستید که الف ختم می شود پیشنهاد می کنم تا انتها این پست را دنبال کنید چون 14 پیشنهاد خاص را برای شما در اینجا در نظر گرفتیم که می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب اسم شما باشد. همچنین شما در بخش دیدگاه می توانید اسم های پیشنهاد خود را برای ما به همراه معنی بنویسید .

1- اِرمیا

از نام های معروف پسرانه که ا ختم می شود و در چند سال اخیر بین مردم خیلی محبوب شده است ارمیا است این نام ریشه عبری دارد که به معنی بزرگ داشته شده، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل، همچنین لقب حضرت خضر نبی و لقب حضرت علی (ع) هم می باشد.

2- وریا

اسم پسرانه وریا که همه آن را امروزه بخاطر بازیکن مطرح فوتبال یعنی وریا غفوری در ذهن دارند و بسیاری بعد از درخشش این بازیکن دوست دارند که اسم وریا را روی فرزند خود بگذارند. معنی این اسم : قوی و درشت هیکل و چکش آهنی بزرگ است.

3- پارسا

پارسا نام پسرانه پارسی بسیار زیبا که به معنی : آن که از ارتکاب گناه و خطا پرهیز کند، پرهیزگار، زاهد، متقی، دیندار، متدین، مقدس، عارف، دانشمند است.

4- امیرارشیا

یک اسم ترکیبی عربی و ایرانی که معنی آن حاکم و پادشاه درست کردار، امیر درستکار است.

اسم پسر که با ا تمام می شود - عکس پروفایل پسرانه بچه گانه

5- اهورا

یک اسم باستانی بسیار زیبا با ریشه اوستایی به معنی :  وجود مطلق و هستی بخش اهورا مزدا هستی بخش بی همتا و خالق عالم را گویند

6- آرتا

آرتا یک نام دیگر ایرانی است که به ا ختم می شود و معنی بسیار زیبایی دارد:  پاک، نام پهلوان ایرانی – ارتا (به فتح الف) در اوستا به معنای مقدس آمده است

7- آریا

یکی از زیباترین اسم های ایرانی هم آریا می باشد که به معنی آزاده، نجیب، شعبه ای از نژاد سفید که از روزگاران بسیار قدیم در ایران، هند و اروپا ماندگار شده اند، نژاد هند و اروپایی – نژاد هندوارپائیان که در عهدی بسیار کهن با هم زندگی می کردند و بعدها به دو بخش بزرگ تقسیم شدند گروهی به هند و ایران آمدند و گروهی به اروپا رفتندنام میهن عزیز ما ایران از این‎ ‎کلمه گرفته شده است

8- پویا

اسم پویا که به معنی : ویژگی آن که حرکت می‌کند و دارای استعداد یا توان دگرگونی در جهت برتری و پیشرفت است؛ آن که برای به دست آوردن چیزی می‌کوشد، دونده پی چیزی وجوینده‌ی آن

اسم پسر که با ا تمام می شود - عکس پروفایل پسرانه بچه گانه

9- راشا

راشا دیگر اسم ایرانی است که می خواهیم به شما معرفی کنیم و معنی آن سرسبز و خرم و با طراوت، راهِ شادی، راه عبور نیز می باشد.

10- ساشا

ساشا از اسم های پسرانه با ریشه یونانی است که در ایران هم طرفدران زیادی دارد و معنی آن هم مدافع و محافظ مردان است.

11- شاها

شاها یکی از نام زیبا ایرانی است که معنی آن سزاواراترین لایق ترین همچون شاه ، شاهِ من است و همچنین نام قلعه‌ای که هولاکوخان اموال و خزاین خود را آنجا گذاشته بود.

12- گرشا

گرشا از نام خوش معنی و با ریشه ایرانی است که معنی آن  پادشاه کوهستان است.

13- سامیا

سامیا از اسم های قدیمی است که تازگی دوباره به آن بسیار توجه شده است و معنی آن نام ماه یازدهم از سال ایرانیان در دوره‌ هخامنشی است. این اسم هم برای دختر و هم برای پسر استفاده می شود.

14- رایکا

یک اسم با ریشه مازنی و گیلکی است که معنی آن پسر، محبوب و مطلوب ، پسر محبوب است. برخی اوقات این اسم هم برای دختر و هم برای پسر نیز استفاده می شود.

کلام پایانی و حمایت از راهنمای انتخاب اسم پسرانه

امیدواریم پست اسم پسر که با ا تمام می شود + 14 پیشنهاد ویژه  مورد توجه شما مخاطبان گرامی گرفته باشد از اینکه تا انتها همراه ما بودید از شما سپاسگزار هستیم. با اشتراک این پست با دوستان خود می توانید از سایت ما برای تولید محتوا بیشتر حمایت کنید.

پست پیشنهادی برای شما :  عکس پروفایل بچه گانه بامزه