چه چیزی برای رفلاکس کودکان خوب است؟ اگر دنبال جواب این سوال هستید در ادامه همراه ما باشید تا جواب این سوال از پزشک متخصص بگیری. در ویدیو زیر شما با نکات بسیار مهم و مفید درباره ریفلاکس کودکان نیز آشنا می شوید. رفلاکس در کودکان یک بیماری شایع است که در آن محتویات معده به مری برمی‌گردد. شایع‌ترین علامت ریفلاکس در کودکان، تف کردن بعد از غذا خوردن است، اما همچنین می‌تواند باعث تحریک‌پذیری یا گیجی در حین یا بعد از شیر خوردن، افزایش وزن ضعیف و مشکل در خوابیدن شود. درمان ممکن است شامل تغییراتی در عادات تغذیه‌ای باشد، مانند تغذیه‌های کوچک‌تر و مکرر، نگه داشتن نوزاد پس از شیر خوردن، غلیظ کردن شیر خشک با غلات برنج، یا استفاده از دارو برای کاهش تولید اسید در معده. برای تشخیص درست و درمان رفلاکس در کودکان، مشورت با متخصص اطفال ضروری است.

چه چیزی برای رفلاکس کودکان خوب است؟ چندین چیز وجود دارد که می تواند برای مدیریت رفلاکس در کودکان مفید باشد. اینجا چندتایی هستند:

پست مرتبط: بی اشتهایی کودک علت ها و درمان از منظر طب سنتی

تغییرات تغذیه:

اگر کودک شما با شیشه شیر تغذیه می شود، سعی کنید اندازه نوک سینه را تغییر دهید یا سرعت تغذیه را کاهش دهید تا میزان هوای بلعیده شده در طول شیردهی به حداقل برسد. اگر شیر می دهید، رژیم غذایی خود را تنظیم کنید تا غذاهایی که ممکن است باعث علائم رفلاکس شوند را حذف کنید.

وضعیت عمودی بعد از شیر خوردن:

کودک خود را حداقل 30 دقیقه بعد از شیر خوردن در حالت عمودی نگه دارید تا نیروی جاذبه از برگشت غذا و اسید معده به مری کمک کند.

تغذیه‌های کوچک و مکرر:

تغذیه کودک با مقادیر کمتر غذا می‌تواند به پیشگیری از علائم رفلاکس کمک کند.

شیرخشک غلیظ کننده:

با پزشک اطفال خود در مورد غلیظ شدن شیر خشک کودک خود با غلات برنج صحبت کنید تا هضم آن آسان تر شود و احتمال ایجاد رفلاکس کمتر شود.

داروها:

در برخی موارد، داروهایی که تولید اسید معده را کاهش می دهند ممکن است توسط پزشک اطفال برای کمک به مدیریت علائم رفلاکس تجویز شوند.

همکاری نزدیک با متخصص اطفال فرزندتان برای ایجاد برنامه ای برای مدیریت موثر علائم رفلاکس آن ها بسیار مهم است. با درمان و استراتژی های مدیریتی مناسب، اکثر کودکان با افزایش سن از رفلاکس بیشتر می شوند.

پست پیشنهادی برای شما :  22 مدل بادکنک تولد جذاب + قیمت و راهنمای خرید