میان وعده افزایش وزن برای کودکان با طرز تهیه آسان

امروز در خدمت شما هستیم با دستور تهیه میان وعده افزایش وزن برای کودکان با طرز تهیه خیلی آسان و سریع، اگر دنبال این هستید که فرزند شما وزن خود را افزایش دهد یکی از بهترین میان وعده هایی که می توانید درست کنید حریره است که هم طعم و مزه فوق العاده ای دارد و هم خواص بی نظیر، که از مهم ترین خواص این میان وعده کمک به افزایش وزن و درمان کمخونی است. در ادامه همراه ما باشید تا با روش تهیه حریره مقوی آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه حریره

پودر چهار مغز: دو قاشق غذاخوری

(نسبت مغزها برای تهیه پودر چهار مغز به این صورت است گردو یک عدد، فندق دو عدد، بادام 3 عدد، پسته چهار عدد اما شما می توانید پودر چهار مغز را از بیرون هم تهیه کنید. البته که بهتر است خودتان در خانه این پودر را درست کنید.)

شیر: یک پیمانه

شکر یا عسل: یک قاشق مرباخوری

خامه: یک قاشق مرباخوری

گردو: یک عدد

فندق: دو عدد

بادام: سه عدد

پسته: چهار عدد

میان وعده افزایش وزن برای کودکان

طرز تهیه میان وعده برای افزایش وزن کودکان

حریره را به این روش تهیه کنید که مغزهای خشکبار را به نسبت‌های گفته شده ترکیب و پودر کنید. بعد همه مواد را با هم مخلوط کنید و در ظرف مناسبی رو حرارت بگذارید و مرتب هم بزنید تا سر نرود. آنقدر می جوشانیم تا به غلظت مناسب برسد. گفتنی است که اگر میخواهید عسل اضافه کنید بجای شکر باید اجازه دهید حریره سرد شود و بعد عسل اضافه کنید چون در اثر حرارت بسیاری از خواص عسل از بین می رود. شما می توانید از حریره به عنوان یک صبحانه مقوی هم استفاده کنید اما برای افزایش وزن بهتر است در میان وعده استفاده شود اگر این میان وعده را درست کردید نظرات خود را حتما برای ما در بخش دیدگاه بنویسید.