سیستم ایمنی کودکان و راه های ساده تقویت آن را بشناسید

یکی از سخت ترین لحظات زندگی برای پدر و مادر ها زمانی است که فرزندانشان مریض می شوند تا زمانی که بچه ها در خانه هستند پدر و مادر کنترل بیشتری می توانند روی فرزند خود داشته باشند اما زمانی که بچه ها به مدرسه می روند در مواجع با مسائل مختلفی هستند که سلامتی آن ها را تهدید می کند. و تنها محافظی که بچه ها در آن زمان دارند سیستم ایمنی بدنشان است. بر اساس نتایج تحقیقات حدود 2.6 درصد از بچه ها ضعف ایمنی دارند. یعنی اینکه سیستم ایمنی ضعیفی دارند و قادر به مبارزه با بیماری نیستند.

سیستم ایمنی کودکان

از دلایل ضعیف بودن سیستم ایمنی بچه ها می توانید داشتن بیماری های مختلف ، کم تحرکی ، ورزش نکردن ، مصرف نکردن غذا سالم ، مصرف برخی دارو ها ، رعایت نکردن بهداشت و… باشد. بچه هایی که دچار بیماری هستند حتما باید تحت نظر پزشک باشند اما دلایل دیگر قابل رفع شدند مثل کم تحرکی ، وزش نکردن ، مصرف نکردن غذا سالم این مسئله ها با یک آموزش درست می تواند رفع شود و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود و یکی پراهمیت ترین این موارد غذا سالم برای کودکان است.

اهمیت غذا سالم و ورزش کردن در تقویت سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی کودکان

[irp posts=”2889″ ]

طبق تحقیقات مختلفی که در سراسر جهان انجام شده است به این نتیجه رسیدن که غذا های ارگانیک به‌ طور قابل‌ توجهی 20 تا 40 درصد آنتی اکسیدان بیشتر از مواد غذایی غیر ارگانیک دارد. این ترکیبات آنتی‌ اکسیدانی قوی به تقویت ایمنی و از بین بردن رادیکال‌ های آزاد ایجادکننده عوارض سلامتی کمک می‌کند. همچنین بجز غذا های سالم فعالیت بدنی یکی دیگر از پراهمیت ترین فاکتور ها برای تقویت سیستم ایمنی است که متاسفانه در زندگی های امروز همه چی در حال سوق دادن افراد به سمت کم تحرکی است و کودکان هم متاسفانه از این موضوع آسیب می بینند حتما برنامه ورزشی مشخصی برای فرزندان خود تهیه کنید و آن ها را تشویق به انجام ورزش کنید تا هم از لحاظ روحی و هم جسمی سالم بمانند.

همچنین برای سالم نگه داشتن سیستم ایمنی کودکان در داخل منزل حواستان به مواد شوینده، محصولات تمیزکننده و اقلام آئروسل مورد استفاده در منزل باشد. پس موادی که شاید شما برای تمیزی و بهداشت بیشتر تهیه کردید ممکن است اثر ها مخرب روی سلامت بچه ها داشته باشد پس حتما به این موضوع توجه کنید.

کلام پایانی

با مصرف غذا های سالم و ورزش کردن در هر سنی می توانید به سلامتی بدن خود کمک کنید و اگر این کار از دوران کودکی تبدیل به یک عادت کنید حتما اثر آن را در کل زندگی خواهید دید. همچنین برخی شربت های تقویت سیستم ایمنی در بازار موجود است که توصیه می شود اگر می خواهید از آن ها استفاده حتما با پزشک مشورت کنید و سرخود از هیچ دارویی استفاده نکنید.