دسر جذاب یلدایی برای بچه ها + ویدیو

برای شما در یکی دیگر از پست های بخش آشپزی سایت تصمیم گرفتیم طرز تهیه یک دسر جذاب یلدایی برای بچه ها را به صورت ویدیویی و متنی به شما آموزش دهیم. دسر با ژله چند سالی است که پای ثابت سفره های شب یلدا ایرانی ها است دسر ویژه ای که ما برای بچه ها در نظر گرفتیم و می خواهیم آموزش آن را برای شما منتشر کنیم ژله با سبک بستنی چوبی است که در دو مدل می توانید آن را تهیه کنید یک مدل آن با بستنی و یک مدل آن بدون بستنی است.

طرز تهیه ژله چوبی بدون بستنی

در ویدیو بالا تماشا کردید که چگونه ژله هایی شکل بستنی چوبی درست کنید اگر قالب بستنی ندارید نگران نباشید ما بهترین مدل های قالب بستنی فروشگاه دیجی کالا را انتخاب کردیم و برای شما در زیر منتشر کردیم که اگر خواستید آن ها را خریداری کنید. محصولات بصورت اسلاید برای شما قرار داده شده است برای مشاهده هر 14 مدل روی دکمه کلیک یا لمس کنید.

طرز تهیه ژله چوبی با بستنی

بدون شک بچه ها عاشق بستنی هستند و اگر می خواهید این مدل ژله ها را با بستنی تهیه کنید پس دستور تهیه زیر را دنبال کنید تا ژله بستنی های خوشمزه ای به شکل بستنی چوبی را بتوانید درست کنید.

مواد مورد نیاز تهیه این ژله 

ژله انار: 5 قاشق غذا خوری + 1/2 پیمانه آب جوش
ژله طالبی:  5 قاشق غذا خوری + 1/2 پیمانه آب جوش
ژله آلوورا: 5 قاشق غذا خوری + 1/2 پیمانه آب جوش
بستنی وانیلی: 3 قاشق غذا خوری
قالب بستنی سیلیکونی + چوب بستنی

طرز تهیه دسر جذاب یلدایی برای بچه ها به همراه بستنی

در شروع کار تهیه باید ژله قرمز رنگ ابتدا آماده کنید برای این کار باید ژله قرمز را به همراه 1/2 پیمانه آب جوش خوب حل کنید و بن ماری کنید، بدین صورت که کاسه ژله را روی حرارت کتری قرار دهید و هم بزنید تا ژله حل شود و یا می توانید برای یک دقیقه داخل مایکروفر هم بزنید و بعد از خنک شدن یک قاشق غذا خوری بستنی وانیلی اضافه کنید و هم بزنید. قالب مورد نظر را کمی چرب کنید و با دستمال روغن اضافی را بگیرید و ژله قرمز را داخل دو قسمت قالب بستنی سیلیکونی بریزید.

دسر جذاب یلدایی برای بچه ها

در گام بعدی کار تهیه باید ژله سبز را به همراه 1/2 پیمانه آبجوش مخلوط کنید و هم بزنید و مثل قبل بن ماری کنید و بعد از خنک شدن یک قاشق غذا خوری بستنی وانیلی اضافه کنید و آلوورا را نیز با آبجوش مخلوط و بن ماری کنید و یک قاشق غذا خوری بستنی اضافه کنید و هم بزنید. افزودن ژله سبز و سفید حالا باید همانند عکس ها ژله قرمز را خارج کنید و از وسط به دو نیم کنید و مجدد نیمه ها را داخل قالب قرار دهید و به یکی رنگ سبز و به یکی رنگ سفید اضافه کنید و برای  یک ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. در گام چهار کار تهیه این مدل ژله باید چوب بستنی را برای چند ثانیه داخل آب جوش قرار دهید و بعد داخل ژله قرار دهید و می توانید از شکلات اشکی برای تزیین ژله استفاده کنید و یا می توانید از لوازم قنادی ها مهر مخصوص شب یلدا را تهیه کنید و این ژله را سرو کنید.

اشتباه های پرتکرار هنگام تهیه این دسر

برای اینکه خروجی نهایی کار شما خوب شود حتما اجازه دهید ژله خنک شود و بعد بستنی را اضافه کنید وگرنه بریده بریده می شود.

مثل بسیاری از افراد زود سراغ ژله ها نروید و اجازه دهید یک ساعت کامل در یخچال بمانده تا خوب آماده شود

امیدواریم که پست تهیه ژله برای شب یلدا بچه ها مورد توجه شما قرار گرفته باشد ما سعی کردیم تمام نکات چه بصورت ویدیویی و چه متنی برای شما قرار دهیم که در هنگام تهیه به مشکل نخورید با تهیه این ژله ها سفره یلدایی خود زیباتر و جذاب تر برای بچه ها کنید.

پست پیشنهادی برای شما :  قیمت خرید و عکس 15 مدل مبل کودک دخترانه 2023