تزیین شکلات شب یلدا جدید و خوشگل

اگر دنبال تزیین شکلات شب یلدا هستید پیشنهاد می کنم این پست را مشاهده کنید. ما در اینجا به شما یک تزئین بسیار خوشگل را می خواهیم آموزش دهیم که می تواند سفره یلدایی شما را زیباتر کند و شما برای این کار نیاز به مواد اولیه زیادی ندارید فقط با رنگ ژله ای قرمز و سبز می توانید شکلات ها به خوشگل ترین حالت تزیین کنید.

مواد مورد نیاز تزئین شکلات شب یلدا

شکلات سفید: 150 گرم
روغن: 3 قاشق مربا خوری
رنگ ژله ای: قرمز و سبز
شکلات چیپسی یا رنگ ژله ای سیاه

روش تزیین شکلات شب یلدا 

برای شروع کار تهیه شکلات یلدایی و تزئین آن شما باید ابتدا 150 گرم شکلات سفید را روی بخار کتری بن ماری کردم. بعد شکلات را به سه قسمت تقسیم کنید.

نکته : من به ازای هر 50 گرم شکلات یک قاشق مربا خوری روغن داخل شکلات میریزم و خوب مخلوط می کنم و یا که میتونید یک قاشق غذا خوری بریزید.

تزیین شکلات شب یلدا جدید و خوشگل

در ادامه کار رنگ ژله ای قرمز و سبز رو به دو قسمت از شکلات ها اضافه و خوب هم بزنید. قالب شکلات را داخل یک سینی بگذارید. اول کمی شکلات قرمز داخل قالب بریزید و به مدت دو دقیقه داخل فریزر  بگذارید. بعد شکلات سفید را بریزید روش و ته قالب رو آروم بکوبید روی زمین تا شکلات صاف شود. دوباره بگذارید فریزر و در آخر شکلات سبز را روی شکلات سفید بریزید و دوباره آروم بکوبید روی زمین تا شکلات صاف شود. و بعد برای بار آخر بگذارید داخل فریزر به مدت 5 دقیقه تا خودشو بگیره و سفت شود. در انتها هم شکلات ها را از قالب در بیاورید.همچنین شما می توانید از رنگ ژله ای سیاه و خلال دندون و شکلات چیپسی برای تخمه های شکلات هندوانه استفاده کنید تا خروجی نهایی کار شما زیباتر شود. اگر قالب سیلیکونی شکلات ندارید نگران نباشید می توانید همین الان از فروشگاه دیجی کالا این قالب ها خریداری کنیدبرای مشاهده همه مدل ها ورق بزنید همچنین با کلیک روی هر مدل می توانید مدل های مشابه هم در فروشگاه پیدا کنید. امیدوارم با این قالب های بتوانید سفره زیباتر برای شب یلدا 1401 تدارک ببینید.

پست مرتبط: دسر جذاب یلدایی برای بچه ها + ویدیو