20 مدل سفره هفت سین برای عید نوروز 1402 را در این ویدیو سایت اسباب بازی جو می توانید تماشا کنید و برای چیدن سفره هفت سین امسال خود از آن ها ایده بگیرید. همانطور که می دانید وقت زیادی برای این کار ندارید و اگر می خواهید سفره هفت سین زیبایی داشته باشید همین الان باید اقدام کنید.

اگر ویدیو پخش نمی شود حتما فیلترشکن خود را خاموش کنید و صفحه را رفرش کنید

درباره سفره هفت سین

سفره هفت سین ایرانی یکی از رسوم سنتی جشن سال نو ما ایرانی ها است. این سفره رنگارنگ و با تزئینات زیبا بخشی ضروری از جشن نوروز است که نمادی از تجدید و تولد دوباره مرتبط با شروع فصل بهار است. سفره هفت سین معمولاً از پنبه یا ابریشم خوب تهیه می شود و طول آن تقریباً 2 متر است. این پارچه معمولاً سفید است که نشان دهنده پاکی و پاکی است و با هفت مورد نمادین تزئین می شود که هر کدام با حرف فارسی «سین» (س) شروع می شود که نام سفره را می دهد.

هفت موردی که معمولا در سفره هفت سین قرار می گیرد عبارتند از:

  1. سبزه : جوانه های گندم، جو یا عدس که در ظرفی رشد می کنند، نماد تولد دوباره و تجدید است.
  2. سرکه : سرکه، نشان دهنده صبر و سن است.
  3. سمنو : پودینگ شیرین ساخته شده از گندم جوانه زده، نشان دهنده باروری و فراوانی است.
  4. سنجد : میوه شیرین و خشک درخت نیلوفر آبی که نشان دهنده عشق است.
  5. سیب : سیب، نشان دهنده زیبایی و سلامتی است.
  6. سماق: ادویه ای است که از دانه های سماق آسیاب شده تهیه می شود که رنگ طلوع خورشید را نشان می دهد.
  7. سیر (سیر) – سیر، معرف دارو و سلامتی است.

علاوه بر این هفت مورد بالا از تزئینات دیگری مانند تخم مرغ رنگ شده، سکه یا شمع به سفره می توانند اضافه کرد. هر تزئینی اهمیت و معنای خاص خود را دارد که اغلب به ثروت، رفاه، اقبال خوب یا محافظت در برابر ارواح شیطانی مربوط می شود.در مجموع سفره هفت سین یک سنت فرهنگی مهم و دوست داشتنی در ایران است که نماد امید و خوش بینی مرتبط با آغاز بهار و آغاز سال جدید است. تزیینات پیچیده و اقلام نمادین به عنوان یادآور ارزش ها و سنت هایی است که در طول نسل ها منتقل شده است و همچنان توسط ایرانیان در سراسر جهان مورد احترام و تجلیل قرار می گیرد.

پست مرتبط: عروسک خرگوش برای تزیین سفره هفت سین 1402

پست پیشنهادی برای شما :  3 کلیپ لالایی برای بچه ها فارسی و انگلیسی 1401 2022