در این پست بخش آموزش کاردستی می خواهیم به شما بصورت ویدیویی و گام به گام نحوه ساختن کاردستی فیل را آموزش دهیم. ساختن فیل کاغذی یکی از کاردستی های ساده و جذاب برای بچه ها است. که می‌توانید با کمی تمرین، آن را به راحتی یاد بگیرید. در ادامه ابتدا آموزش ویدیویی را می توانید تماشا کنید سپس اگر  آموزش ویدیویی برای شما مناسب نبود می توانید از آموزش متنی استفاده کنید که تفاوت هایی با ویدیو دارد.

آموزش ساختن کاردستی فیل کاغذی

مواد لازم:

  • یک عدد کاغذ مربع شکل به اندازه ۱۵x۱۵ سانتی‌متر
  • قیچی
  • خودکار

پست پیشنهادی: 8 کاردستی با وسایل دور ریختنی برای مدرسه ساده 1401 + ویدیو

روش ساخت فیل کاغذی

ابتدا  کاغذ را به صورت مربعی روی میز قرار دهید. در مرحله بعد نیمی از کاغذ را به سمت مقابل خود به طرف راست تا برش دهید و آن را از وسط تا به سمت پایین تا حدود ۳/۴ از طرف پایین بچرخانید. در گام بعدی کار درست کردن کاردستی باید نصف کاغذ را به سمت مقابل خود به طرف چپ برش دهید و همانند مرحله قبل، آن را از وسط تا به سمت پایین تا حدود ۳/۴ از طرف پایین بچرخانید. در نهایت، شکل کاغذ شما شبیه به دوگانه‌یک معکوس خواهد شد.

کاردستی فیل

حالا یکی از نوک‌های شکل کاغذ را به سمت مقابل خود به طرف بالا ببرید و آن را با قیچی برش دهید. همین کار را برای نوک دیگر انجام دهید. در نهایت، شکل کاغذ شما شبیه به یک مثلث خواهد بود. دو نوک مثلثی را به سمت میانی مربع ببرید و آن‌ها را از جلو به هم چسبانید. ۷. دو نوک دیگر را نیز به همراه آن‌هایی که تاکنون چسبانده‌اید، به سمت میانی بکشید و آن‌ها را با هم چسبانید.طرز تزئین و رنگ آمیزی فیل کاغذی به دلخواه شماست. امیدواریم که با این آموزش، توانسته‌اید یک فیل کاغذی زیبا و خلاقانه بسازید. توصیه می کنم هم آموزش تصویری را درست کنید هم از این آموزش یک فیل کاغذی جذاب بسازید.