6 نکته مهم درباره آموزش زبان انگلیسی به کودکان را می خواهیم در این پست بررسی کنیم. امروزه همه پدر و مادر ها دنبال این هستند که فرزندشان در کودکی زبان انگلیسی را یاد بگیرید. اما بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بچه ها چیست آیا اصلا چیزی به عنوان بهترین روش وجود دارد یا خیر. قطعا روش صد در صدی و امتحان شده ای درباره بهترین آموزش زبان به کودکان وجود ندارد اما در تحقیق های مختلف یکسری از فاکتور ها خوب شناسایی شده است که تاثیر زیادی در یادگیری بچه ها داشته است که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

1- آموزش از طریق بازی و سرگرمی

کودکان زمانی که درگیر هستند و سرگرم می شوند، بهتر یاد می گیرند. از بازی‌ها، آهنگ‌ها، داستان‌ها و سایر فعالیت‌های تعاملی برای لذت بردن از فرآیند یادگیری استفاده کنید. همچنین کودکانی که کلاس زبان می روند حتما باید از این روش ها استفاده کنند تا چیزا هایی که آموخته اند را فراموش نکنند.

2-  وسایل آموزش تصویری زبان انگلیسی

وسایل کمک بصری مانند تصاویر، فلش کارت ها و فیلم ها، کلیپ آهنگ های انگلیسی، کارتون ها می توانند به کودکان کمک کنند تا کلمات و مفاهیم جدید را راحت تر درک کنند. سعی کنید برای استفاده از این روش حتما با مقدمه های آسان شروع کنید تا کودک به این روش یادگیری علاقمند شوند و سپس کم کم آموزش های مقدماتی را به سطح متوسط ارتقا دهید.

6 نکته مهم درباره آموزش زبان انگلیسی به کودکان

3- استفاده از جملات ساده

از زبان و جملات ساده ای استفاده کنید که کودکان به راحتی آن را درک کنند. از استفاده از واژگان پیچیده یا ساختارهای گرامری خودداری کنید. جملات کوتاه و ساده انگلیسی را می توانید از کتاب های داستان کوتاه پیدا کنید.

پست مرتبط: 4 کتاب داستان برای کودکان به زبان انگلیسی و فارسی

4- تشویق به صحبت کردن

یک مسئله بزرگ در بین بچه ها و حتی بزرگسال هایی که زبان انگلیسی یاد می گیرند این است که آن نمی توانند صحبت کنند و این بخاطر این است که در زمان یادگیری تشویق به صحبت کردن نشدند. کودکان را تشویق کنید تا حد امکان صحبت کنند، حتی اگر جملات آنها کامل نباشد. اشتباهات آنها را به آرامی تصحیح کنید و آنها را تشویق کنید که به تلاش ادامه دهند.

5- تمرین، تمرین، تمرین

زبان انگلیسی بخاطر اینکه در مکالمه های روزانه از آن استفاده نمی کنیم بسیار فرار هستند و خیلی زود بسیاری از چیز هایی که یاد گرفتیم فراموش می شود و هیچ راهی جز تمرین برای حل این مشکل وجود ندارد چه در بحث دوران یادگیری و چه در دوران پسا یادگیری زبان انگلیسی تمرین بسیار مهم است.  سعی کنید انگلیسی را به طور منظم با کودکان تمرین کنید، حتی اگر هر روز فقط چند دقیقه باشد اما همیشه تداوم داشته باشد.

6 نکته مهم درباره آموزش زبان انگلیسی به کودکان

6- انگیزه و جایزه

یکی دیگر از نکات مهم در آموزش زبان انگلیسی به کودکان انگیزه و جایزه است. تقویت و تحسین مثبت می تواند کمک زیادی به انگیزه یادگیری کودکان کند. دستاوردهای آنها را جشن بگیرید و آنها را به ادامه راه تشویق کنید و حتما برای هر مرحله ای که جلو می روند یک جایزه در نظر بگیرید.

در انتها به یاد داشته باشید که هر کودکی به روش متفاوتی می تواند زبان انگلیس را یاد بگیرد، بنابراین در روش خود صبور و سازگار باشید. با گذشت زمان و تمرین، آنها مهارت های زبان انگلیسی خود را توسعه می دهند و از برقراری ارتباط به زبان انگلیسی احساس اطمینان می کنند. اگر شما هم در این زمینه تجربه ای دارید حتما با ما به اشتراک بگذارید.