در این پست سایت می خواهیم به شما 22 اسم پسرانه با حرف ب را معرفی کنیم. اگر علاقمند هستید که اسم فرزند پسر خود با حرف ب شروع شود تا انتها این پست همراه ما باشید. اسم های ایرانی بسیار زیبا و پرمعنی با حرف ب شروع می شودند که در ادامه با این اسامی و معنی های آن آشنا می شوید. اسم های ایرانی در اغلب موارد از کلمات فارسی، کردی، لری و گیلکی به دست می‌آیند.

بهنیا:

بهنیا یک نام ایرانی پسرانه است که به معنی “بخشایش و بخشش” است و معنی نيك نژاد، داراي اصل و نسب، اصيل، شريف هم برای آن آمده است.

بهتین:

بهتین یک اسم پسرانه ایرانی با ریشه کردی است که به معنی “پر از خوبی و نیکی” است. در برخی از منابع معنی آتشین هم برای این نام آمده است.

بهزاد:

برای اسم بهزاد معنی های مختلفی آمده است که معروف ترین آن ها: کسی که شانس زیادی دارد، خوش شانس، خوش نژاد، اصیل، نیکوتبار، نیکو زاده، نیک نژاد هستند.

بردیا:

دومین پسر کورش بزرگ و برادر کمبوجه (سومین پادشاه هخامنشی) است که در اوستایی به معنای بلند پایه است.

بانور

“بانور” یک اسم جدید پسرانه است و معنای آن “جوان، نوجوان” و همچنین همراه نور است.

www.toyjo.ir;

بهرنگ:

بهرنگ یک اسم فارسی است که به معنی “بدرخشیده”، “زیبا و درخشان” و یا “آن که درخشش بسیار دارد” است. این نام از دو کلمه‌ی “بهر” به معنی درخشش و نور، و “نگ” به معنی رنگ و نقش تشکیل شده است. این نام در فارسی‌ زبانان سراسر دنیا شناخته شده است.

برسام:

برسام مرکب از بر (مخفف ابر) + سام (آتش) که در مجموع به معنی آتش بزرگ است و از طرفی بر یعنی بزرگ و سام هم یعنی آتش که در گذشته آتش نشانه عبادت و سوگند بوده و معنی کلی برسام یعنی بالاترین سوگند؛ همچنین نام یکی از سرداران دلیر در دوره یزگرد سوم بوده است.

20 اسم پسرانه با حرف ب جدید و جذاب

پست پیشنهادی: 11 اسم پسر با ژ اصیل و زیبا 1401

بابک:

بابک یک اسم ایرانی محبوب است که معنای آن “باشکوه”، “پرافتخار” و یا “آن که شایستگی و بزرگواری دارد” می باشد. این نام از دو کلمه‌ی “باب” به معنای باشکوه و خلق و “ک” پسوند تأکیدی برای نشان دادن قدرت و صفت، تشکیل شده است و در تاریخ ایران جزوه اسامی

بوژان :

اسم پسرانه کردی به معنی نمو کردن، شکوفا شدن، بةخود بالیدن

باربد:

پسوند محافظ یا مسئول، خداوندِ بار (بارگاه)، پرده‌دار؛ نوازنده و موسیقی دان معروف دربار خسرو پرویز.

بهراد:

بهراد مرکب از به (خوب یا بهتر) + راد (بخشنده) بوده و معنی اسم بهراد، “جوانمرد نیکو” ذکر شده است. باید اشاره داشت که بهراد نام پسر اسفندیار در شاهنامه است.

بهامین:

نام یک درخت خزانی با برگ‌های آویشنی همچنین بهامین معنی فصل بهار، بهار را هم می دهد.

بهروز:

به روز، روز نیک، روز خوش، نیک روز، خوش اختر، نیک‌بخت، به معنی بهروجه است که بلور کبود و کم قیمت باشد.

باراد:

نام کسی که در زمان شاپور یکم پادشاه ساسانی زندگی کرده ونام او در کتیبه کعبه زرتشت آمده است.

20 اسم پسرانه با حرف ب جدید و جذاب

پست مرتبط: 20 اسم پسرانه خاص ایرانی از نظر هوش مصنوعی

بیژن

از اسامی اصیل ایرانی که به معانی: شجاع و جنگجو ذکر شده است همچنین بیژن پسر گیو از پهلوانان نامدار شاهنامه است. او پسر جوان و ماجراجوی گیو بود. متاسفانه امروز کمتر از این اسم اصیل ایرانی استفاده می شود.

بهمن:

نام دوازدهمین ماه سال هجری قمری و نام یکی از سیارات منظومه شمسی

بهنام:

معنی اسم پسرانه بهنام: نام زیبایی و دارای نام و نشان و همچنین نیک نام، خوشنام، ( اسم ) نام نیک، شهرت خوب است.

بهادر:

بهادر نامی اصیل با ریشه ترکی است که به معنای: دلیر، شجاع، دلاور و پهلوان ذکر شده است، همچنین بهادر نام چند تن از پادشاهان در روزگار گذشته نیز بوده است که نشان از اصالت این نام پسرانه زیبا دارد.

برنا:

برنا یک اسم پارسی است که به معنای “باران و جوان، ظریف، خوب، نیک، دلاور” است. این نام در ایران بسیار رایج است و در بسیاری از مناطق ایران به عنوان نام دختران و پسران از آن استفاده می‌شود.

بهیاد:

(به + یاد) دارنده‌ی بهترین یاد؛ کسی که از او به نیکی یاد می‌کنند.

استفاده از اسم های ایرانی، نه تنها به فرد کمک می‌کند تا به یک شخصیت واقعی با ارزش تبدیل شود بلکه به تحکیم شخصیت و شناخت فرهنگ خود کمک می‌کند. لذا در انتخاب نام برای فرزندان، بهتر است از اسم‌های معنی دار و زیبا  استفاده کنیم.

پست پیشنهادی برای شما :  2 داستان کوتاه انگلیسی برای کودکان + ترجمه فارسی