2 مدل کف پای صاف در کودکان و روش های درمان آن

یکی از سوالات پرتکرار پزشکی در زمینه کودکان درباره کف پای صاف در کودکان است که پدر و مادر ها بسیار نگران می کند چون اگر در زمان مناسب درمان نشود ممکن است باعث مشکلات زیادی در بزرگ سالی شود از جمله درد پا ، دیسک و دیگر آسیب های جدی ناحیه پا می شود. در همین زمینه ما یک ویدیو از خانم دکتر سارا جعفریان متخص کودکان و نوزادان را برای شما منتشر کردیم که درباره مدل های مختلف کف پا صاف و همچنین روش های درمان آن توضیح می دهند که برای خانواده هایی که دارای فرزند هستند بسیار این ویدیو مفید خواهد بود که پیشنهاد می کنم حتما تماشا کنید.

2 مدل کف پای صاف در بچه ها

  1. کف پای صاف انعطاف پذیر
  2. کف پای صاف غیر انعطاف پذیر

1- کف پای صاف انعطاف پذیر چیست؟

زمانی که فرزند شما روی پای خود ایستاده هیچ قوسی نمی بینید اما وقتی که روی پنجه پا ایستاده یا نشسته آن قوس پا قابل دیدن است. این مدل صافی کف پا با بزرگ شدن کودک و با بالا رفتن سن برطرف می شود و آن قوس پا ایجاد می شود و مشکلی هم برای بچه ها ایجاد نمی کند. ولی گاهی برای درمان کف پای صاف انعطاف پذیر پزشکان از کفی های مخصوص طبی یا حرکات کششی اصلاحی مخصوص کف پای صاف استفاده می کنند تا این قوس پا ایجاد شود.

2- کف پای صاف غیر انعطاف پذیر چیست؟

نوع دوم که به آن به اصطلاح کف پای صاف غیر انعطاف پذیر گفته می شود. به این صورت که فرزند شما در حالتی که باشد چه نشسته ، چه ایستاده و چه روی پنجه پا باشد هیچ قوسی در پا دیده نمی شود. که ممکن است با کمردرد و درد مچ پا هم نیز همراه باشد این نوع کف پا صاف نیاز است که حتما به پزشک ارتوپد مراجعه کند تا اقدامات لازم برای درمان کف پا صاف از این مدل نیز انجام شود.

کلام پایانی

در پایان امیدواریم که این پست برای شما مفید بوده باشد با اشتراک این پست با خانواده هایی که فرزند کوچک دارند می توانید به آگاهی بیشتر آن درباره کف پای صاف نیز کمک کنید برای این کار از دکمه های اشتراک گذاری انتهای این پست می توانید استفاده کنید. همچنین توصیه می شود برای تشخیص دقیق تر هر دو مدل کف پای صاف حتما به پزشک ارتوپد مراجعه کنید تا روش های درمان صحیح برای فرزند شما انتخاب شود و اصلا زمان این کار به تاخیر نیندازید.